הזמנה לחתונה: כך תבחרו את סוג הנייר

הזמנה לחתונה היא הרבה יותר מכמה אותיות שכתובות על נייר. ההזמנה היא הפנים של האירוע המשמח בחייכם, כך שהיא צריכה לייצג אתכם ולדבר את השפה שלכם מרמת התמונה, דרך הפונט ועד לבחירת סוג הנייר. אילו סוגי נייר קיימים ומה ההבדל ביניהם? כל התשובות בבמדריך הבא.

למה סוג הנייר חשוב?

במידה ואתם לא עוסקים בהפקת אירועים גדולים למחייתכם, סביר להניח שהחתונה שלכם היא האירוע הגדול והמורכב ביותר שיצא לכם לארגן. אם בעבר חתונה ישראלית הייתה ברוב המקרים חד גונית, היום האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות. לכל אחד ואחת מכם חשובה הייחודיות של הערב המיוחד, שאותו אתם מתכננים, ושאליו אתם מתכוננים בהתרגשות עצומה כל כך הרבה זמן.

הדרך שלכם לגרות את האורחים, רגע לפני הדבר האמיתי, היא באמצעות הסנונית הראשונה שאתם משחררים לעולם, והיא בחירת הזמנות יוקרתיות לחתונה שלכם. סוג הנייר נותן את השפעתו על עיצוב ההזמנה בצורה משמעותית, כך שלא כל עיצוב יתאים לכל סוג, וכל סוג לא יתאים בהכרח לכל זוג.

באילו סוגי נייר משתמשים להזמנות?

נייר כרומו – נייר הכרומו הוא סוג הנייר הנפוץ ביותר להזמנות לחתונה. סוג נייר זה הוא חלק ולבן שמיוצר במשקל של בין – 80 גרם ל – 350 גרם. הנייר מצופה מט, כך שהצבעים שמודפסים על גביו נראים חדים וחיים במיוחד. כל סוגי הגרפיקה מתאימים להדפסה על נייר הכרומו. במידה ובחרתם בעיצוב בו רקע או תמונה ממלאים את כל שטח הנייר, האפשרות היחידה שלכם היא בנייר כרומו.

נייר פנינה – נייר הפנינה, שנקרא גם נייר משי איטלקי, מתאים לעיצוב שמשדר יוקרה. מראהו המנצנץ ותחושתו הנעימה, לצד הצבעים בהם ניתן לבחור: זהב, כסף ולבן, מקנים לו את האפקט היוקרתי. נייר הפנינה מתאים במיוחד להדפסה של הזמנות בסגנון קלאסי.

נייר נטול עץ – למרות שמדובר בסוג הנייר הפשוט ביותר, שמשמש בעיקר להדפסת מחברות, חוברות, ספרים, ניירת משרדית, וכל מוצר כתיבה או קריאה לשימוש יומיומי אחר, מעובי מסוים ניתן להשתמש בו גם להדפסת הזמנות לחתונה.

נייר ממוחזר – הנייר הממוחזר עובר תהליך עיבוד מתקדם, וכך ניתן למחזר אותו מנייר נטול העץ. הנייר הממוחזר יקר מנייר הכרומו ומהנייר נטול העץ, אך המרקם שלו אינו חלק והוא לא מתאים בהכרח לכל הזמנה.

מה חשוב לעשות לפני שמדפיסים את ההזמנות?

בקשו הזמנה לדוגמה – לעולם תמונה על מסך המחשב שלכם ותמונה מודפסת תיראנה אחרת. אל תסמכו על אילוסטרציות, ובקשו מבית הדפוס לקבל דוגמה מודפסת מכל הזמנה, ומכל סוג נייר לגביו אתם מתלבטים. אתם לא רוצים לאשר 500 הזמנות על סמך צפייה במחשב, לקבל אותן ולהיות מופתעים נוכח ההבדלים החדים.

התחילו בתהליך בשלב מוקדם – לא תמיד מה שדמיינתם יהיה קרוב למה שתקבלו בסוף התהליך. כדי למנוע אכזבה מתוך לחץ של זמן, התחילו בתהליך עיצוב ההזמנות ובחירת סוג הנייר מוקדם ככל הניתן. הוא הציע? היא אמרה כן? קדימה! כך תשאירו מספיק זמן למחשבה מחדש ולשינויים.

חשבו את כמות ההזמנות – אל תחשבו את כמות ההזמנות לפי כמות המוזמנים שלכם, אחרת תיתקעו עם ערימה גדולה ויקרה מדי של הזמנות למזכרת. חשבו את כמות ההזמנות לפי מוזמנים בודדים, זוגות ומשפחות. קחו את הכמות הזאת והדפיסו קצת יותר כדי שלא תצטרכו להדפיס הזמנות בודדות בנפרד, דבר שיעלה לכם יותר.

איך לבחור בית דפוס מתאים?

לבחירת בית הדפוס חשיבות גדולה בתהליך. ישנם בתי דפוס אשר מציעים מחירים אטרקטיביים ואולי אפילו אטרקטיביים מדי, מה שעשוי לבוא על חשבון איכות ההזמנות. אל תוותרו על הגעה פיזית, בדיקה של הזמנה לדוגמה, ניסוי של נייר מסוג זה ונייר מסוג אחר, עד שתגיעו למצב בו אתם מרגישים שלמים עם ההחלטה שלכם. השתדלו לבחור בבית דפוס שקרוב לביתכם, על מנת שתוכלו להגיע לבית הדפוס בכל שינוי כזה או אחר בהזמנות.

מזל טוב!