חברה ישראלית משנה את עולם הדפוס

תערוכת דרופה, גרמניה

ב-31 למאי 2016 תתקיים תערוכת הדפוס הגדולה בעולם (דרופה) בגרמניה, שמתקיימת אחת לכל ארבע שנים.

לתערוכה יציגו אלפי חברות וסטרטאפים את הטכנולוגיות החדשות שלהם בעולם הדפוס.

אבל אחת החברות המבטיחות ביותר בתערוכה, הינה החברה Highcon הישראלית שבאה לשנות את פני עולם הדפוס. הטכנולוגיה החדשנית של החברה עשויה לשנות תהליך דפוס אנלוגי בן 150 שנה לתהליך דיגיטלי מלא.

חברת highcon פונה לשוק העולמי בתחום הקיפול (שטנץ') והחיתוך (שוק שמוערך נכון להיום ב- 80 מיליארד דולר לשנה). החברה שמייצא את המוצר מכרה עד כה רק כמה עשרות מכונות לכמה מדינות בעולם – החברה היא ממש מכרה זהב לתעשייה הישראלית.

בחודשים האחרונים חברת Highcon  פיתחה דור חדש של המכונה. אותה הם יציגו בתערוכה. רבים בתעשיית הדפוס העולמית כבר שמו אצבע על החברה, כהבטחה הגדולה של התערוכה.

אשחר בן שטרית, סמנכ"ל השיווק של החברה, בכתבה לYNET: "עולם הדפוס נמצא בעידן שהוא משווע לחדשנות ובכל מיני רמות… היום הטרנדים של הצריכה דורשים כמויות קטנות יותר ושינויים תכופים יותר של המוצרים על המדף… הטכנולוגיה מאפשרת לייצר אריזות של מוצרי דפוס שלא ניתן לייצר בשום מקום אחר".

קצת על החברה

חברת highcon  הוקמה בשנת 2009, על ידי שני יוצאי אינדיגו הישראלית – אביב רצמן ומיכאל צימר – וכיום החברה מעסיקה כ 80 עובדים במפעל שממוקם ביבנה. את המכונות והטכנולוגיה הם מייצרים כאן בישראל – ומפה הן מיוצאות לשאר העולם.

הטכנולוגיה של החברה

אביב רצמן מנכ"ל החברה, מספר כי ב-150 שנים האחרונות עולם הדפוס עובד עם מכונות שזקוקות לשטנצים (סכינים שמורכבות על גבי לוח עץ). ושכיום ייצור השטנצים בעולם עומד על 7.5 מיליון שטנצים בשנה. השטנץ בנוי כלוח עץ שעליו סכינים שכופפו בצורה ידנית – ולכן התהליך מייקר מאוד אץ המוצר כאשר מדובר בכמויות שאינן גדולות או מסחריות.

לכן, חברת highcon המציאה מכונת דפוס ייחודית שמחליפה את אותם סכיני מתכת בחיתוך לייזר, ואת קווי הקיפול שנעשו בעבר בצורה ידנית, המכונה מייצרת בעצמה על ידי הצבה של תבנית פלסטיק שנוצרה בהדפסה תלת מימדית הקיימת בתוך המכונה עצמה ומייצרת את התבנית מחומר פולימר שמוקשה בתאורה אולטרה סגולה.

חזון החברה

אביב רצמן מנכ"ל החברה, מציין בנוסף "החזון שלנו זה לשנות את כל התעשייה מאנלוגי לדיגיטלי, ובעצם היום המוצרים שלנו מאפשרים לעשות מנייר דברים שלא היה ניתן לעשות בעבר. אנחנו מחברים יכולות ייצור לבין היצירתיות".

אשחר בן שטרית מוסיף לדברי רצמן כי החברה נמצאת בתור הזהב שלה ובתקופה משמעותית מבחינת הפריצה העולמית שלה. ובימים אלו ממש מפתחת החברה מדפסות תלת מימד על נייר מחודשות ומשודרגות יותר. עוד הוא מוסיף "חברת Highcon הינה אחת החברות המסוקרות ביותר אשר מסומנות כהבטחה הגדולה של תערוכת דרופה – וכמובן כחברה ישראלית זה רגע גדול מאוד לחברה".

בן שטרית ממשיך ואומר "את זה שאנחנו ישראלים אנו מציינים בחיוב ובגאווה ולא מנסים להסתיר את זהותנו – אנו מקווים שהתערוכה תציג את "הייקון" כחברה טכנולוגית מובילה בעולם הדפוס וכחברה ישראלית מובילה בחדשנות".

לכתבה המלאה בYNET