רכישה נכונה של מדפסת

מדפסת לייזר או הזרקת דיו

אתם רוצים לרכוש מדפסת הביתה והשאלות הנשאלות איזה סוג מדפסת לבחור? לייזר או הזרקת דיו, מדפסת של איזו חברה עדיף? מה קורה עם הטונרים ולכמה זמן הם מספיקים? איזו כמות לרכוש? והאם להוסיף גם צבע?

אז חברים יקרים בואו נעשה קצת סדר בבלגאן

מדפסת לייזר

מדפסת לייזר

מדפסת בה פעולת ההדפסה מבוסס על שימוש בקרן לייזר, דומה לצילום במכונת צילום המבוססת על טכנולוגיית הזיר וגרפיה. אופן הפעולה של המדפסת ע"י העברת הדמות לזיכרון המדפסת מועברת לרצף של נקודות-פיקסלים כאשר כל נקודה נבחרת לשחורה או לבנה בהתאם לדמות, כוללת מראה ולייזר אשר משחירה או מאירה וכתוצאה מפעולה זו נוצרת תמונה הנשלחת להדפסה.

יתרונותיה של מדפסת הלייזר

  • זולה להחזקה (הטונרים שלה זולים יחסית)
  • יכולת עבודה עם צבע ומידע משתנה
  • הדפסה מהירה יחסית לאחרות, רזולוציה גבוהה

 

מדפסת הזרקת דיו

מדפסת הזרקת דיו

פעולה המתבססת על הדפסה בעזרת מזרקי קטנים המזריקים דיו על נייר, ראש הדיו נמצא ליד הנייר בזמן ההדפסה. בכדי שלא יבצרו כתמים על הנייר קיימת צינורית דקיקה השואבת את עודף הדיו.

אז מה עדיף אתם שואלים, בכל דבר קיימים יתרונות וחסרונות. הקנייה הראשונית של מדפסת לייזר יקרה יחסית למדפסת הזרקת דיו,במדפסת לייזר לוקח כמה שניות עד שהיא מתחממת בכדי להביא לחום מסוים להדפסת הדף הראשון ולא תמיד קיימת אחידות בין הצבעים. מדפסת לייזר פחות מומלצת לשימוש בייתי בגלל עלותה הגבוהה יחסית למדפסת הזרקת דיו אך עלות הטונרים במדפסת לייזר זולות יותר. יש לשקול האם אנחנו רוצים הדפסות בצבע ואז נעדיף את מדפסת הזרקת הדיו או מטרתנו להדפיס הרבה דפים ואז העדיפות למדפסת לייזר.

מקווים שעזרנו לכם בהחלטה איזו מדפסת מתאימה לצרכים שלכם, ניתן להיכנס ולבחור כרגע ממגוון המדפסות הקיים באתר.

אולי יעניין אתכם גם...