דפוס דיגיטלי

דפוס דיגיטלי

הדפוס הדיגיטלי זו שיטת הדפסה באופן ישיר ממסמך, מתמונה או מקובץ דיגיטליים אל מגוון גדלי הדפסה שונים.

קבצים אלו בד"כ מחולצות ממחשבים, מצלמות דיגיטליות ומערכות דיגיטליות אחרות, וזאת באמצעות מדפסות לייזר תוך שימוש בפורמט רחב.

עלות ההדפסה בדפוס דיגיטלי

בעבור כל דף עלות ההדפסה גבוהה יחסית לשיטות ההדפסה האחרות, על אף שעלות זו מתקזזת בזכות מניעת כלל ההליכים הנדרשים בשיטות השונות כגון: תהליכים טכניים וכוח אדם רב.

לשיטת ההדפסה הדיגיטלית יתרונות נוספים המאפשרות התאמה אישית לכל הדפסה, וישנה האופציה להחליף בקלות כל משתנה שנמצא בקובץ המקור וכמובן להדפיס אותו על דף חדש, ישנה גם האופציה להדפיס כמות קטנה של עותקים, ועוד המון אפשרויות שניתן לבצע רק בדפוס הדיגיטלי.‏

מהו ההדפסה בפורמט רחב

בהדפסה הדיגיטלית בפורמט רחב, אנו מעבירים את הגרפיקה באופן דיגיטלי על ידי USB או כל דרך דיגיטלית אחרת מהמחשב ישר על גבי הנייר, הויניל, הכרומו או הבד, ובד"כ מצפים את אותו מסמך בלמינציה לחיזוק התוצר ועמידותו. ישנן מדפסות מתקדמות בתעשייה אשר מדפיסות ברזולוציה גבוהה של DPI, שמבטיחה ללקוח הדפסה חדה ונקייה ככל האפשר.

ההדפסה הדיגיטלית בפורמט רחב דורשת בד"כ היכרות עם מגוון רחב של קבצים וקטוריים לעומת מונחים גרפיים, קובצי רשת גרפיים. וזאת במטרה שהקבצים המודפסים יצאו בדיוק כפי שהם מוצגים על גבי מסך המחשב.

ההדפסה הדיגיטלית משמשת בין היתר להדפסת באנרים, ציורי קיר ופוסטרים ועוד דברים המיועדים לשיווק ופרסום. הדפסות דיגיטליות רחבות עשויות להעשות במגוון גדלים, מפוסטר שגודלו עומד על עשרות סנטימטרים ועד להדפסות המשתרעות לגדלים עצומים (כגון: שלטי חוצות ועוד).

בעבר נדרש מחברות לממן עלויות גבוהות מאוד בכדי ליצור פרסום באמצעות באנרים, רול אפים, פופ אפ, ציורי קיר, שלטי פרסום ומתקני תצוגה. בכל הקשור להדפסה על ויניל מאפשרת גם לחסוך בהוצאות, בעמידות וביעילות. המחיר להדפסה מתומחר לרוב בהתאם לגודל ולסוג התוצר והחומר עליו מדפיסים.

דפוס דיגיטלי

חומרים עליהם ניתן להדפיס בפורמט רחב:

כאשר אנו מדפיסים בפורמט רחב בדפוס הדיגיטלי עלינו לדעת על אילו חומרים ניתן להדפיס,

ויניל

ויניל הוא חומר סינתטי חזק ועמיד, אשר ניתן לציפוי בחומר UV שמקנה לו תוספת של ברק והגנה. ההדפסה על הויניל יוצרת מרקם גרגרי ולעתים גם מפוקסל, אך אם מתבוננים מרחוק ההדפסה נראית באיכות צילום גבוהה, לכן הויניל משמש להדפסות של שלטי חוצות והדפסות גדולות שאמורים לראותם ממרחק רב. בנוסף ויניל עמיד למים, קמטים, קריעה, כדי למנוע מאיתני הטבע להרוס את התוצר ואם מצרפים דיו ארכיוני הוא עשוי להיות עמיד לשנים רבות.

קנבס

קנבס הינו בד המשמש לציורי שמן בכל הגדלים והצורות. בזכות המרקם, תוצר הדפוס מופיע בגווני צבע כהים ועמוקים עם אפשרות לגימור מט המזכיר צבעי שמן. ישנה האפשרות להשתמש בקנבס כפרסומת חוץ וכפרסומת פנים, וזאת מכיוון שהחומר ממנו עשוי הבד חזק ולא נקרע בקלות וכמובן שעמיד במים.

נייר כרומו

הכרומו הוא נייר המשומש ביותר במגזינים והדפסת תמונות סטילס, נייר הכרומו בעל ברק וגימור חלק ונקי, ההדפסה על נייר הכרומו יוצרת איכות גבוהה מאוד כמו של צילום. השימוש בו מתאים בעיקר לשטחי פנים, כמו פליירים, פוסטרים ותמונות תצוגה.