איך לסגור קובץ PDF בפוטושופ

איך לסגור קובץ PDF

Portable Document Format או בקיצור PDF הינו בתרגום חופשי "פורמט מסמך נייד".

כלומר, אנו נוכל לפתוח את הקובץ בכל סוגי מערכות המחשבים השונות (לדוגמא: לינוקס, ווינדוס או מקינטוש) וזאת מבלי לפגוע באיכות או בתוכן הקובץ.

קבצים מסוג PDF בשונה מקבצי PSD (קבצי פוטושופ) הינם קבצים "סגורים". כלומר, לא ניתן לבצע בקובץ שינויים ולא ניתן לערוך אותו לאחר שנשמר (כמובן שתמיד ניתן לפתוח את הקובץ באילוסטרייטור ולעבד אותו מחדש – אבל זה הרבה עבודה). בנוסף נוכל להוסיף לקובץ מגוון סוגי הגנות שונות כגון סיסמה וחסימת העתקה.

כמובן שיש עוד הרבה דוגמאות לשימוש בפורמט של PDF – כגון סגירת מאמרים, קבצי גרפיקה ועמודי עיתונים שנשלחו לדפוס, ספרים דיגיטליים, הוראות יצרן ועוד.

כדי שנוכל לצפות בתוכן שבקבציי ה- PDF, נצטרך להתקין תוכנה ייעודית בשם Acrobat Reader.

בנוסף ניתן לפתוח את קבצי ה- PDF גם בפוטושופ, באילוסטרייטור ובאינדיזיין, אך לא נעשה זאת למטרת קריאה אלא יותר למטרת עריכה.

השימוש העיקרי של סגירת קובץ ל-PDF הינו שליחה לדפוס.

איך סוגרים בפוטושופ קובץ PDF

ראשית כל, נפתח בזה שניתן לסגור קבצי PDF מכל תוכנת עריכה (כמו WORD, פאוור פוינט, פוטושופ וכו'). ישנה שיטה מקצועית יותר להפיכת קבצים ל-PDF והיא דרך תוכנת ה- ACROBAT DISTILLER.

תהליך שמירת PDF בפוטושופ הוא פשוט במיוחד, בעיקר אם מדובר בעמוד אחד ספציפי ולא מספר עמודים בעלי פורמט הדפסה שונה.

בכדי שנוכל לשמור את המסמך המבוקש בפורמט של PDF נצטרך לצבע כמה פעולות בסיסיות.

ראשית נבצע את הפעולה הראשונה File>save as

דוגמא

file-save-as

 

כאשר נפתח לנו חלון "השמירה בשם" יש ללחוץ על תפריט הפורמטים (FORMAT) כדי לבחור את סוג הפורמט שאנו רוצים לסגור את הקובץ, ולבחור את (Photoshop PDF (*.PDF *.PDP – לאחר שבחרתם יש ללחוץ על שמירה.

דוגמא

format-pdf-intrudactiom

 

כאשר חלון השמירה בשם ייסגר, יקפוץ לכם חלון נוסף עם התראה. כעת נלחץ על OK ונתקדם לחלון הגדרות, שבו נוכל להגדיר באופן ידני את צורת הסגירה של ה-PDF ונוכל להגדיר את קובץ הPDF לפי הצורך.

דוגמא

pdf-format-closing

 

כעת נלחץ בתפריט הצד על בCOMPRESSION, ונבחר את איכות התמונה

דוגמא

compression

 

לאחר שבחרנו את איכות התמונה, נלחץ בתפריט הצד על ה- OUTPUT ונגדיר לקובץ הPDF את ייעודו הסופי. כלומר, האם הוא מיועד לקריאה על צג מחשב או שמא הוא מיועד להדפסה ובכלל כל ייעוד סופי כזה או אחר של הקובץ

דוגמא

output

 

במידה ותרצו לאבטח את הקובץ עם סיסמה, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ בתפריט הצד על SECURITY וליצור סיסמה (חשוב סיסמה שתזכרו אותה)

דוגמא

password

 

ולבסוף, לאחר שסיימתם להגדיר את הסגירה של הקובץ, כל שעליכם לעשות זה לשמור SAVE PDF

בהצלחה

 

להורדת תוכנה ליצירת PDF לחצו כאן