מה ההבדל בין דפוס אופסט לדפוס דיגיטלי?

דפוס אופסט או דפוס דיגיטלי?

בכל בית דפוס בארץ ובעולם שיטות ההדפסה הנפוצות ביותר הינן הדפוס הדיגיטלי ודפוס האופסט. שיטות אלה הינן מהגדולות והחשובות ביותר בענף הדפוס.

לפני שאתם בוחרים איזו שיטת דפוס מתאימה לכם יותר כדאי לכם להבין את ההבדל בינהן ואיזו בשיטה הכי כדי לכם לבחור.

שיטת האופסט והדיגיטלית הינן השיטות המשומשות והמקובלות ביותר כיום בכל בתי הדפוס בעולם. מרבית האנשים שפונים לבית הדפוס אינם יודעים באמת מה הם צריכים ובאיזו שיטת הדפסה עדיף להם להשתמש.

הבחירה בין הדפוס הדיגיטלי לאופסט מתבססת על מספר פונקציות עיקריות:

מהירות הדפסה

אם אתם זקוקים למוצר דפוס כמה שיותר מהר עליכם לפנות לדפוס הדיגיטלי.

שיטת הדפוס הדיגיטלי הינה מהירה יותר ומיידית, וזאת כיוון שהיא נעשת מעכשיו לעכשיו, תוך כמה דקות תוכלו לקבל מוצר מוגמר אצלכם ביד, במידה והכמות שביקשתם אינה גדולה מידי ולפי עומס העבודה של בית הדפוס. לעומתו דפוס האופסט יכול להיעשות רק לאחר כמה שעות במקרה הטוב לרוב זה לוקח בין יום ל-3 ימים עד קבלת המוצר המוגמר.

כמות הדפסות

אולי ההבדל העיקרי הגדול ביותר הוא כמות ההדפסות שניתן לבצע בכל אחת מהשיטות. אם הינכם צריכים כמות גדולה מאוד של יותר מ1000 חתיכות עליכם לפנות לדפוס האופסט. שיטה זו מתאימה לכמויות מסחריות גדולות במיוחד, ולרוב המחיר הוא אחיד ואף משתלם יותר מהדפוס הדיגיטלי בכמויות גדולות. ההבדל במחיר של האופסט לא יהיה שונה כל כך בין 2000 ל-4000 הדפסות, לעומת זאת בדפוס הדיגיטלי ההפרש במחיר יהיה גדול.

איכות ההדפסה

חשוב לציין, בעין מקצועית יהיה ניתן לזהות את ההבדל בין שתי השיטות. בזכות הטכנולוגיות החדשות התוצר הסופי בשתי השיטות הוא מצוין ואיכותי. ובכל זאת ישנו הבדל באיכות התוצר. בשיטת האופסט התוצר יוצא איכותי יותר וזאת בגלל העמידות החזקה של התוצר. בנוסף, גוון הצבעים נרחב יותר בדפוס האופסט.

דיוק בהדפסה

אמנם שיטת הדפוס הדיגיטלי טכנולוגית ומתוחכמת יותר דפוס האופסט, אבל דווקא שיטת האופסט הינה מדויקת יותר. וזאת בזכות הלוחות המוכנים עבור מכונת האופסט אשר נותרים יציבים לאורך כל ההדפסה, גם ההדפסה היא דו צדדית.

שינויים לאחר ההדפסה

יש מקרים בהם נפנה אל בית דפוס במטרה לשנות איזו שהוא אובייקט, צבע בהדפסה. בהדפסה הדיגיטלית כל שניתן לעשות הוא לבצע את השינויים בקובץ המקור ולשלוח שוב להדפסה, אך הבעיה נוצרת כאשר אנו מדפיסים בדפוס אופסט. השינוי שאנו נרצה לבצע מצריך את הדפס לעשות שינויי הטבעה מחדש על הלוחות ואף לעיתים לבחור מחדש את צבעים הרצויים. לכן, אם עליכם להדפיס כמות גדולה ופניתם לדפוס האופסט, תדאגו להיות סגורים מראש על העיצוב של הגלופה שלכם.

לסיכום, כל שעליכם לעשות לפני שאתם פונים לדפוס הוא להבין מראש מה היא כמות ההדפסות אותה אתם צריכים, תהיו סגורים מראש על הגרפיקה של התוצר ותדאגו לבקש מראש תמחור על העבודה.