מה צריך לבדוק עם בית הדפוס לפני שעושים הזמנה

מה צריך לבדוק עם בית הדפוס לפני שעושים הזמנה

בית דפוס הוא מקום שמטרתו העיקרית היא לתת מענה לכל סוגי הדפוס ולא חשוב אם זה ללקוח עסקי או לפרטי,

אך יש כמה דברים שחשוב להשים לב אליהם ולתת דגש לפני שפונים לבית דפוס לבצע הזמנה.

בדקו עם בית הדפוס את המחיר

כאשר אתם פונים לבית דפוס כדי לקבל הצעת מחיר על מוצר דפוס, לרוב אתם סוגרים עם בית הדפוס מחיר התחלתי ומשם כל שינוי שתבקשו עשוי לעלות לכם את המחיר, וזאת ללא ידיעתכם הברורה ואז אתם עלולים להיתקל בגוון סיטואציות לא נעימות כאשר המוצר דפוס כבר מוכן והמחיר הראשוני שקיבלתם גבוהה מהמצופה. אם כך, קבעו מראש עם בית הדפוס מחיר ראשוני ומחיר סופי אשר מעליו לא תהיו מוכנים לשלם. הגיעו להסכם בינכם על צורת ההדפסה, הנייר, הצבע והגודל – כך תוכלו לשלוט במחיר של ההדפסה.

עשו השוואת מחירים בין בתי דפוס שונים

לפני שתפנו בכלל לבית דפוס שבוא תקבלו הצעת מחיר מופקעת ושם תדפיסו מלב ברירה, עשו מחקר שוק ובדקו כמה בתי דפוס בסביבת ביתכם או בסביבת העבודה, קבלו מהם הצעת מחיר כוללת ועשו השוואה. בצורה זו תוכלו לחסוך הרבה כסף וכאב ראש.

חפשו באינטרנט חוות דעת על בית הדפוס

לאחר שעשיתם מחקר שוק, והשוואתם מחירים, הגעתם למצב שכמה מבתי הדפוס הציעו בפניכם את אותו המחיר. מה תעשו? ובכן, תמיד טוב לחפש ברשת חוות דעת על אותם בתי דפוס, יש באינטרנט המון אתרים ייעודיים למטרות אלו שבהם סוקרים מגוון רחב של בתי עסק בארץ.

בדקו מול בית הדפוס את צרכי הדפוס

סגירת הקובץ – חשוב מאוד לבדוק עם בית הדפוס את צורת הגשת הקובץ אתו הם צריכים לעבוד. לדוגמא, בתי דפוס מסוימים דורשים את הקובץ סגור ומוכן בPDF ואילו ישנם בתי דפוס שמבקשים את קובץ המקור (PSD,AI וכו')

מידות – דבר נוסף שחשוב לבדוק עם בתי הדפוס זה את מידות ההדפסה האפשריות. וכמה יעלה הדפסה בגדלים שונים ובמידות שונות.

כמות – כאשר אתם פונים לבית הדפוס עליכם לדעת מראש את כמות ההדפסים אותו אתם רוצים לקבל. חשוב לזכור, ככל שכמות ההדפסות גדולה יותר ככה המחיר יהיה נמוך ביחס לכמות וזה משתלם יותר.

סוג נייר – עוד פרמטר שמשפיע באופן ישיר על המחיר וכמות ההדפסה, זה סוג הנייר. ישנם סוגים שונים של ניירת עליה ניתן להדפיס וכמובן שכל סוג נייר יעלה לכם מחיר שונה.

בדיקת תקינות המכונות – רצוי לוודא שעושים למכונת הדפוס בה הולכים להשתמש כיול לפני ההדפסה, מכונת דפוס שכוילה זה עתה תדפיס בצורה יפה ואחידה יותר.

שליחויות

במידה ובחרתם בבית דפוס שנמצא קצת רחוק יותר מאזורכם, בדקו עם בית הדפוס לגבי שירות שליחויות, והאם זה כלול במחיר ההזמנה.

אל תגיעו למצב שבוא אתם מופתעים לגלות שהתשלום הוא עליכם, או שאתם צריכים לגשת לשם בעצמכם.